DELL Laptop Charger 65W Watt USB Type C AC Power Adapter Include Cord for Dell Latitude 3400 3500 5290, 5300 5400 5500 7200, 7300 7400, LA65NM170 HA65NM170,02YK0F 0M1WCF – Black
SKU: N42308640A
Brand: DELL
  • LED indicator lets you know you it’s on and makes it easy to find in a dimly lit space
  • Handy wall adapter attaches easily to your power adapter, to fit into crowded sockets
  • Scrupulously designed to withstand any yanking, twisting or stretching
  • Provides protection against short circuits, voltage fluctuation and over-charging
  • The perfect partner whenever, and wherever you need to charge
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
845,00 EGP
Out of stock
Out of stock
11 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Overview
We are a diverse team with unique perspectives. United in our purpose, our strategy and our culture. Driven by our ambition and the power of technology to drive human progress. Unwavering in our commitment to equality, trust and advocacy for one another. Our story began with a belief and a passion: that everybody should have easy access to the best technology anywhere in the world. That was in 1984 in Michael Dell’s University of Texas dorm room. Today, Dell Technologies is instrumental in changing the digital landscape the world over. We are among the world’s leading technology companies helping to transform people’s lives with extraordinary capabilities. From hybrid cloud solutions to high-performance computing to ambitious social impact and sustainability initiatives, what we do impacts, everyone, everywhere.
Specifications
Charging Type Multi Pin
Product Weight 272 g
Colour Name Black
Connection Type Wired
Set Includes Adapters
Brand Compatibility Dell
What’s In The Box Adapters
Product Length 9.09 in
Product Height 1.38 in
Product Width/Depth 6.89 in
Wattage 65 W