JOYROOM JR-TCF20EU PD20W Charger With Data Cable 1M Type-C To Lightning White
SKU: N70115332V-1
Brand: joyroom
  • PD20W Fast Charger Model: JR-TCF20 Input:AC 100-240V~50/60Hz, 0.5A(Max) PD Output: 5V=3A 9V=2.22A 12V=1.67A Total Output: 20W(Max)
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
340,00 EGP
Out of stock
Out of stock
19 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Overview
Charge the latest iP phone to 68% in 30min; Supports PD & QC3.0 protocols, superfast charging speed; Charge Samsung and iphone Up to 4X faster; Fully meets iP phone 20W power need; Universal compatibility for various phones and tablets; Charging with less heat, safer to use; 6-point safety protection including over-current protection, over-voltage protection, etc.
Specifications
Charging Type Lightning Port
Colour Name White
Connection Type USB Type C
Country of Origin China
Wattage 20 W