LG 24-Inch -24GQ50F-B,IPS,165hz,1920×1080,AMD FreeSync-Slim Bezel Black – 24GQ50F-B
SKU: N53353755A
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
6.950,00 EGP
Out of stock
Out of stock
19 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Highlights
  • High Refresh Rate allows, Vivid and Smooth viewing experience
  • Nearly Bezel less Design
  • Lower respnonse screen time and a perfect aspect ratio boost the visual experience
Specifications
Adaptive Sync Technology AMD FreeSync
Colour Name Black
Connection Type HDMI
Country of Origin China
Display Resolution 1920×1080
Display Resolution Type Full HD
Display Technology IPS
Feature 1 Anti Glare
Feature 2 High Refresh Rate Display
Feature 3 Infinity Edge
Model Name 24GQ50F-B
Model Number 24GQ50F-B
Monitor Display Type LCD
Monitor response time 2 to 3 ms
Number of HDMI Ports 2
Number of USB Ports 2
Refresh Rates 165Hz
Screen Features Borderless
Screen Size 24 inch
Usage Type Gaming
Wattage 25 W